Rut Veverita - Cand nici nu existam si nici n-aveam suflare

1. Când nici nu existam Şi nici n-aveam suflare, Din cer, încă de-atuncea mă vedeai! Când nici chip nu aveam Şi nici vreo zi sub soare, În Cartea Sfântă numele-mi scriai! R: /: Te laud, Te laud, Te laud căci ai iubit sufletul meu! Eşti Sfânt, eşti Drept, eşti Bun, eşti Mare, Te laud căci numai Tu eşti Dumnezeu! : / 2. Mă cercetezi 'n-ascuns, M-acoperi cu-ndurare Şi eşti cu mine-atunci când mă trezesc! O, cât de nepătruns Eşti în a Ta lucrare, De-aceea, Doamne, Numele-Ţi slăvesc! 3. Oriunde aş pleca, Tu eşti mereu cu mine, Cu Tine chiar şi noaptea este zi! Cu Tine nu voi fi Nicicând dat de ruşine, Căci mâna Ta mă va călăuzi! Videoclip preluat de pe: http://www.pentinadlac.ro #muzica_crestina #rut_veverita