Solaris Urbino 12 IV CNG #4310 (MZA Warszawa) [🚍240]

Kpina w dni powszednie, czyli solówka na 240. Dość mocno się o tym przekonałem, gdy popołudniu ledwo dało się do tego wsiąść. Od poniedziałku, 25 listopada na brygady 134/1, 134/2, 221/1, 221/2, 221/03, 240/2 wyjeżdżają pojazdy z zupełnie nowej w MZA zajezdni R-6 przy ulicy Płochocińskiej. Stacjonuje tam obecnie trochę wozów z serii 43xx, czyli same gazowe kartony z 2021 roku. Póki co nuda, ale od grudnia ponoć przejąć mają więcej brygad, a co za tym idzie więcej pojazdów będzie potrzebnych. Przeniesione zostaną prawdopodobnie pozostałe wozy z tej serii. Niby wszystko fajnie, nowa zajezdnia, ale te 240/2 to kolejny z serii nieudanych i bezmyślnych pomysłów w warszawskiej komunikacji. Film ten nagrywałem chwilę przed 16 w kierunku Warszawy, bo była to jedyna okazja na nagranie tego popołudniu. Później, na kursie planowo 16:18 z Metra Kondratowicza działy się cuda, jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ludzi było tyle, że drzwi się nie zamykały, czasami się nawet nie otwierały, zdarzało się też tak, że jedna połówka się otwierała do połowy, a druga wcale, a hamulec przystankowy z dwa razy nie zadziałał (wóz ruszył kawałek podczas zamykania się drzwi, a nie po).