"Maciej Kieres. Wspomnienie o człowieku walecznym" - film dokumentalny (2025) (4K)

Film dokumentalny to wspomnienie o naszym zmarłym w roku 2025 koledze z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Macieju Kieresie. Film podsumowuje siedem lat pracy Macieja Kieresa jako dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju oraz przybliża jego postać jako człowieka o wielkiej determinacji w działalności artystycznej, jak i w konfrontacji z postępującą chorobą. Czas: 30 minut Udział biorą: Wojciech Czemplik Marek Dyżewski Marek Fedoruk Katarzyna Kieres Mirosław Kowalik Wanda Ziembicka-Has Andrzej Walus Realizacja: Daniel Jasiński, Igor Wójcik Scenariusz: Daniel Jasiński Zdjęcia: Artur Stroiński, Jerzy Szota Montaż: Artur Stroiński Producent: Igor Wójcik Koprodukcja: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, TVP3 Wrocław Dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego