Policie ČR: Takového řidiče potkat nechcete. Nadýchal neskutečných 2, 53 promile.

Podobně nezodpovědné řidiče o Velikonocích potkat nechceme. Nadýchal neskutečných 2, 53 promile. V souvislosti s Velikonocemi bude od čtvrtka nejen na jižní Moravě probíhat bezpečnostní akce. Policisté se v těchto dnech zaměří na frekventovaná místa, hlavní tahy, ale i na turisticky vyhledávané oblasti, kde dochází často nehodám a k porušování pravidel silničního provozu. Z dlouhodobého hlediska bude tento prodloužený víkend patřit na silnicích mezi nejrizikovější období roku, proto budou dopravním policistům pomáhat i kolegové z pořádkové služby. Kontrolovat budou mimo jiné i to, zda řidiči před jízdou nepili alkohol nebo nepožili drogu. Jak se rozhodně na silnicích nemáme chovat, o tom by mohl vyprávět opilý řidič, který havaroval v pondělí večer poblíž Brněnské přehrady. Jeho podivná jízda se nezdála pozornému oznamovateli, který zalarmoval policisty na tísňové lince. Zanedlouho místní hlídka hledané vozidlo skutečně vypátrala, jenže to už bylo nabourané do sloupu s vedením. Již na první pohled bylo policistům jasné, že si řidič si před jízdou musel pořádně přihnout. Typický odér a nesrozumitelná řeč jejich podezření jen potvrzovala. Alkohol tester nakonec skutečně ukázal přes dvě a půl promile. Muž hlídce uvedl, že jej po pár panácích vodky přemohl neskutečný hlad, a proto ho zpitý až pod obraz vyrazil zahnat do fastfoodu ve městě. Jenomže v pravotočivé zatáčce, vlivem silné opilosti nezvládl řízení, přejel do protisměru, kde narazil do sloupu. https://www.policie.cz/clanek/pry-mel...