40 lat od strajku w Kopalni Piast w Bieruniu

40 lat temu wybuchł najdłuższy strajk stanu wojennego. Przez dwa tygodnie, 650 metrów pod ziemią w Kopalni Piast w "Bieruniu", protestowało ponad tysiąc górników. Dziś pod kopalnią odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem.