NEGATIV "Intr o lume haina"

Aici aveți pozitivul    • Geta Danciu "Intr o lume haina,Intr o lume...   Într-o lume haină, Eu vreau, cu Domnul, să trăiesc. El îmi dă pace adâncă, Și mă pune pe stâncă, De aceea, prin cântări, Îl preamăresc. /: Eu n-am pe nimeni, Doamne, Și sunt un călător, Dar inima-mi suspină, De Tine îmi este dor. Rămâi, rămâi cu mine, Așa cum mi-ai promis, Eu cred, voi fi cu Tine În eternul paradis! :/ Doar o clipă cu Tine E sublim, e-o uimire, Tu ești minunat, o, Domnul meu. Ca și crinii din vale, Soarele ce răsare Tu ești pentru mine mereu. S-ar putea chiar diseară, Să vii, Doamne, iară, Așa cum stă scris în Cuvânt. Vreau să stau în veghere, Cum la toți ni se cere, Până când vom pleca de pe pământ.