XXII MFA w Sulęczynie. Dzień 4.Koncert 3. ORKIESTRA TANECZNA BONANZA

Orkiestra Taneczna Bonanza Grają tradycyjny repertuar taneczny wykonywany na podmiejskich zabawach od lat dwudziestych XX w. Na potańcówkach można posłuchać i zatańczyć w rytm zarówno tradycyjnych, wiejskich melodii, jak i przebojów doskonale znanych bywalcom międzywojennych dansingów. Wszystko w świeżej, mocnej formie. Gwarantujemy, że nóżki same tańczą! Potańcówki Orkiestra Taneczna Bonanza to doświadczony warszawski zespół, specjalizujący się w graniu do tańca. Od powstania w 2017 roku mamy już na koncie dziesiątki potańcówek oraz koncertów. Gramy repertuar miejski, podmiejski i wiejski, więc wśród wykonywanych utworów znajdą Państwo zarówno znane z XX-lecia międzywojennego fokstroty, tanga i walce, jak i tradycyjne polki oraz oberki. Stawiamy przede wszystkim na dobrą energię, dlatego do granej przez nas muzyki świetnie bawią się zarówno starsi tancerze, pamiętający jeszcze dawne zabawy, jak i młodzi, których porywa wir tańca. Charakterystyczne brzmienie harmonii trzyrzędowej, wsparte siłą instrumentów dętych i sekcją rytmiczną, ale przede wszystkim wyjątkowa barwa głosu Zuzy, sprawiają , że Bonanza – odnajduje się świetnie w każdej muzycznej sytuacji. Skład zespołu: Zuzanna Zimończyk – śpiew, trąbka Kuba Zimończyk – harmonia 3-rzędowa Marcin Chrzanowski – puzon spacepierre – zestaw perkusyjny Kuba Mielcarek – kontrabas