Krstić o AI spikerima na "Hepiju": Ne postoji institucija REM-a koja će to kazniti

Spikeri koje je generisala veštačka inteligencija, potpisani srpskim imenima, pojavili su se u vestima na televiziji "Hepi". Profesorka FPN Aleksandra Krstić za N1 kaže da je u pitanju manipulacija kojom se dovodimo u zabludu kao gledaoci, jer nije jasno naznačeno da su likovi veštački avatari i da zapravo ne postoje, te da nema institucije REM-a koja bi to kaznila. Follow us: Facebook:   / n1srbija     / n1hrvatska     / n1bih   Twitter:   / n1infobg     / n1infozg     / n1infosa