Pre 35 godina stradalo 90 rudara u rudniku u Aleksincu

Prošlo je 35 godina od nesreće u Aleksinačkom rudniku u kijoj je stradalo 90 ljudi. O njoj govori jedini preživeli koji i dalje radi: “Čim sam video dim koji kulja, znao sam da ništa ne sluti na dobro. Izlvačenje tela iz jame na dubini od 700 metara trajalo je 26 dana”