Święto Owocobrania w gościnnym Łącku

Święto Owocobrania w gościnnym Łącku Łącko 4 września 2022r. Święto Owocobrania jest cykliczną, dwudniową piękną imprezą regionalną, która jest organizowana na początku września. To już tradycja tego bogatego w owoce regionu Nowosądecczyzny. Zawsze w drugi dzień święta, po mszy św. ruszają traktory tutejszych sadowników pod Górę Jeżową a wraz z nim barwny korowód muzykantów i zaproszonych gości. Na miejscu przyciągają wzrok bogato zaopatrzone stragany regionalne oraz dekoracyjne kukły, a rytm ludowej muzyki wybrzmiewający z amfiteatru podrywa serca do tańca. Tak też było w tym roku. Można było degustować potrawy regionalne, zobaczyć zebrane plony z sadów i dzieła twórców ludowych a co najważniejsze ujrzeć rozśpiewane i tańczące zespoły regionalne. Relacja filmowa