'Cuprins am fost de uimire' - Cristi si Emma Repede

'Cuprins am fost de uimire' - Cristi si Emma Repede 1. Cuprins am fost de uimire De ce Isus M-a iubit Un păcătos rău din fire Și vrednic de osândit. R: Ce minunat! Ce glorios! Ne-ncetat eu voi cânta Ce minunat! Ce glorios! E Domnu-n iubirea Sa. 2. El cu sudoare de sânge În Ghetsimani S-a rugat Ce chin, ce plâns, și ce luptă Pentru mine a purtat. 3. Păcatul și a mea osândă Asupra Sa le-a luat Ca să-mi dea mie izbândă Muri El crucificat.