Alin Jucu - ”Eu mi-am pus nădejdea-n Domnul”

1. Eu mi-am pus nădejdea-n Domnul Şi spre mine El s-a plecat. M-a scos din groapa pieirii, Sufletul El mi-a înviorat. M-ai izbăvit o, Doamne! Sufletul meu vesel cântă Inima mea Te măreşte Căci m-ai izbăvit! R. /:Să se veselească-n Tine! Cei ce Te caută în viaţa lor Răscumpăraţii Tăi să strige Mărit să fie Domnul Dumnezeu (Dumnezeu)!:/ 2. M-ai chemat cu voce blândă, Şi m-ai pus pe a Ta stâncă. Eu Ţi-am mulţumit o, Doamne! Şi-am răspuns chemării Tale. Te-ai îndurat de mine, Cu mare credincioşie Şi prin marea-Ţi bunătate Tu m-ai izbăvit. 3. Fericit e omul care, În Domnul nădăjduieşte. El ascultă de-a Lui Lege Şi în om nu se încrede. Multe-Ţi sunt minunile, Mari Îţi sunt planurile, În orice faci Tu pentru mine Nimeni nu-i ca Tine.