Știre Etv - Frații Caratană – condamnați definitiv la ani grei de detenție | 09.11.2016

Magistrații Curții de Apel Constanța s-au pronunțat, luni, 7 noiembrie, în dosarul Mișu și Mihăiță Caratană, cei doi fermieri din Mihail Kogălniceanu, acuzați că, în urmă cu câțiva ani, au sechestrat mai mulți ciobani, pe care i-au exploatat după bunul plac. Cei doi frati, împreună cu alți apropiați ai lor, au primit pedepse cuprinse între 3 și 9 ani de detenție cu executare. Sentința este definitivă.