"POLICJA ZNALAZŁA 11 CIAŁ" | OSIEDLE DUDZIARSKA

Jak opowiada chłopak (były mieszkaniec osiedla), który towarzyszył Urbex History. Jeden z lokatorów udający niewidomego zamordował 11 osób, w jego mieszkaniu policja miała znaleźć ciała 11 ofiar. " Po prostu zamordował 11 osób"- mówi Mateusz. "Areszt Śledczy Warszawa-Grochów, spalarnia śmieci MPO, kilkudziesięciotorowa bocznica kolejowa stacji Warszawa-Olszynka-Grochowska i zaniedbane ogródki działkowe... - Wrogowi bym nie życzył mieszkać w takiej okolicy"- wybrzmiewa jedna z opinii na temat tego miejsca. Jednak w takich warunkach długimi latami żyli mieszkańcy osiedla Dudziarska. Historia nieudanego eksperymentu społecznego, o której można by wiele napisać. W telegraficznym skrócie: warszawskie getto lat 90', największe polskie slumsy. To chyba idealne określenia opisujące ww. miejsce. Od 2015 do 2019 roku przeprowadzono likwidację osiedla. Opuszczone lokale systematycznie zamurowywano a lokatorom przyznawano nowe mieszkania. Opuszczone bloki jednak wcale nie stoją puste, przypuszczam, że do tej pory służą jako schronienie dla bezdomnych. Linki do FB i INSTA w zakładce INFORMACJE. ZAPRASZAM. Muzyka na licencji Creative Commons: audionautix.com Miniatura: canva.pl