Filipinki - „Jacht kapitana Teligi”, „Piosenka o północnym wietrze” (1969)

1. „Jacht kapitana Teligi” (J. Tyszkowski - B. Ostromęcki) - najlepsza piosenka marynistyczna 1969 r. w plebiscycie Polskiego radia. 2. „Piosenka o północnym wietrze” (H. Klejne - E. Fiszer) Nagrania wokalnej grupy Filipinki działającej w Szczecinie w latach 1959-1974. W okresie realizacji tych piosenek kierownikiem artystycznym zespołu był Mateusz Święcicki. W nagraniach najprawdopodobniej Filipinkom towarzyszy zespół Bez Atu. Filipinki tworzyły w tym czasie: Niki Ikonomu, Krystyna Pawlaczyk, Iwona Racz (Iwona Racz-Szczygielska), Anna Sadowa (Anna Sadowa-Stroińska), Barbara Kowalska. Nagranie pochodzi z prywatnych zbiorów Ja Michu Ichu, byłego redaktora Radia Swindon, Art Radia Bogatynia, Radia Hiacynt.