Miért szülnek később a nők?

Az XX. század első évtizedeiben eluralkodó születéskorlátozás miatt a nők többsége huszonéves korában hozta világra gyermekeit. Jelenleg azonban szinte minden nőnek házon kívül is munkát kell vállalnia, vagyis róluk „két bőrt húznak le". Sokan ezért előbb a munkahelyükön akarnak bizonyos előmenetelt elérni és csak utána vállalkoznak gyermekre. A nők harmincas, sőt negyvenes éveiben vállalt terhességeknek a veszélyek mellett azonban előnyei is vannak. (2011.11.05.) A műsor létrejöttét a Sejtbank őssejtbank, a hazai őssejt megőrzés európai színvonalú szolgáltatója támogatta. A Sejtbank a Cryo-Save csoport tagja. http://www.sejtbank.hu, http://www.9honap.com, http://www.terhesseg.hu