Frații Tomuș - De când am fost salvat

Autor Muzică & Versuri: Alexandru Groza 📍Biserica Penticostală “Elim” Timișoara| 8.februarie 2026 1. Spre cetățuia unde merg eu e lumina, Din depărtări zăresc lumina lui Isus, Drumul e greu, dar nu mă las oprit de lume, Căci vreau s-ajung în veșnicia lui Isus... 2. Condus de El, înaintez spre-a mea cetate, Cu siguranță voi ajunge la liman! Merg după El, căci Îi cunosc eu glasu-I dulce, Mă-ncred în El, cu dragoste eu Îl urmez... R. /: Toată speranța eu mi-am pus-o-n Domnul, Din ziua când I-am predat viața mea! Prezenta Lui e-n dragostea ce-o am în suflet, El e Păstorul meu cel drag... :/ 3. Cu Domnul meu am siguranța veșniciei, Condus de El, eu nu mă mai îngrijorez, Singur nu sunt, Domnul meu e lângă mine, Mă-ncred în El, cu dragoste eu Îl urmez...