Jak radzić sobie z emocjami? Jedno proste ćwiczenie, które musisz znać!

Dziś zastanowimy się za kim podążać w temacie emocji: czy lepiej kierować się sercem czy rozumem? W tym odcinku będę zachęcać Was do wykonania ćwiczenia, które może zmienić Wasze postrzeganie emocji. Jak na nasze emocje patrzymy? Psycholog Susan David, wykonała ankietę, na grupie 70 000 uczestników o ich spojrzenie na temat emocji. Okazało się, że wśród badanych 1/3 przyznała, że osądza się, obwinia za odczuwanie złych emocji (złość, smutek czy żal). Jak nabrać dystansu względem emocji? Proste ćwiczenie: Krok 1) Zastanów się w jaki sposób mówisz o odczuwanych emocjach, np: “Jestem smutna” Krok 2) Tu wchodzi zmiana w słownictwie. Zamiast BYĆ emocją, powiedz sobie "odczuwam" emocje. Susan David promuje tutaj takie pojęcie jak: sprawność emocjonalna. Rozumie przez to reagowanie elastycznie w uwzględnieniem długoterminowych planów.