Stacja Kartuzy

Kartuzy - zdaniem wielu - stolica Kaszub. A w niej dogorywająca stacja... Dobrze jednak, że chociaż coś tu przyjeżdża. Film nagrano w 2013 roku. Dziś wiele się zmieniło, więc napisy na końcu filmu są nieaktualne. Do Kartuz przywrócono ruch osobowy. Z częstotliwością co ok 30 min odjeżdżają szynobusy do Gdańska Wrzeszcza. Gorzej z linią 214, tu w zasadzie nic nie jeździ, chociaż tor jest czynny.