201Eo "Marokańczyk" - inny niż wszystkie?

Krótki opis serii 201Eo - pospolitych byków wyprodukowanych przez Pafawag dla marokańskich kolei ONCF, ściągniętych do Polski w XXI wieku. W okresie od listopada 1975 do lipca 1976 ONCF otrzymał 23 lokomotywy typu 201Eg i rozpoczął ich eksploatację. Były to wówczas najnowocześniejsze elektrowozy w Maroku. Początkowo, podobnie jak w Polsce, lokomotywy serii E1000 miały zastosowanie uniwersalne. Ciągnęły one głównie pociągi towarowe po głównej magistrali kończącej się na południu na stacji Marrakesz, ale obsługiwały również składy pasażerskie. Z czasem zaczęto prowadzić nimi jedynie pociągi osobowe. Pod koniec lat 90. ONCF rozpoczął eksploatację nowych lokomotyw, w związku z czym zaczęto wycofywać starsze elektrowozy serii E1000. W 2002 w eksploatacji pozostawało 14 sztuk, rok później 12, a w 2004 już tylko 6 egzemplarzy. Do 2012 wszystkie elektrowozy zostały wycofane z ruchu (wikipedia.org). Rozkład jazdy: 00:00 - 01:45 Wstęp 01:45 - 02:46 Kosmetyka 02:46 - 03:40 Pulpit 03:40 - 07:07 Opis pulpitu 07:07 - 08:08 Przedział maszynowy Porozmawiajmy: Kolejowa Sekcja Discorda KSD:   / discord   Facebook:   / 850kn   Instagram:   / 850_kn   Muzyka: Song: Atch - Traveller Music provided by Vlog No Copyright Music. Creative Commons - Attribution-ShareAlike 3.0 Unported Video Link:    • Atch - Traveller (Vlog No Copyright Music)   Song: NOWË - Semeru (Vlog No Copyright Music) Music provided by Vlog No Copyright Music. Video Link:    • NOWË - Semeru (Vlog No Copyright Music)