Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg ( És Te azt hiszed, hogy ez nem fontos!? )

Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg Aranyos kis részlet a fontosságról... nem csak gyerekeknek!... :) Fontos dolgokkal? A virágok tüskéket növesztenek millió év óta meg millió év óta, És a bárányok ennek ellenére ugyanúgy megeszik őket, megeszik őket, és te úgy gondolod, hogy ez nem fontos? Én ismerek egy virágot, egyetlen egyet a világon amelyik csak az én bolygómon létezik, De egy reggel egyszer csak jöhet egy bárány és elpusztíthatja egyetlen harapással, És mond, te szerinted ez nem fontos? Tudod mi az amit te nem értesz? Az, hogy ha az ember szeret egy virágot, mi egyetlen egy csillagon él, az ég millió és millió csillaga közül, akkor az is elég neki a boldogsághoz ha csak a csillagokra néz, mert akkor azt mondhatja magába: Oda fent van az én virágom! De ha a bárány megeszi a virágodat, olyan mintha egyszerre minden csillag kialudna... És te azt hiszed, hogy ez nem fontos? Persze a te számodra ez nem lelkiismereti kérdés, igaz? .....