SDA Banovići - Skup na Stražbenici 2016

Kandidati OO SDA Banovići potvrđeni za Lokalne izbore 2016. večeras su se predstavili glasačima u MZ Stražbenica. MZ Stražbenica je naselje kome je SDA pružila veliku podršku u izgradnji i uređenju. Mi se nalazimo samo stotinu metara od mjesta gdje će biti buduća poslovna zona, što predstavlja veliku prednost nama i kao budućim radnicima u poslovnoj zoni, kazala je prilikom obraćanja skupu kandidatkninja MO SDA Stražbenica za vijećnicu općine Banovići Mirnesa Čekmić. Kandidat za vijećnika, Mirza Demirović, kandidovan od MO SDA Tulovići pozvao na na jedinstvo prilikom glasanja. Naš načelnik ima projekte koje je već realizovao i dokazao da vrijedi, a ima i one velike koje je planira realizovati u saradnji sa Općinskim vijećem. Vi kao glasači imate priliku pomoći u realizaciji ovih projekata davanjem glasa SDA i našem načelniku, naglasio je Demirović. Najmlađa kandidatkinja OO SDA Banovići na ovogodišnjim izborima, Lejla Lugavić, koju je predložio MO Bučik, govorila o osjetljivosti ovdašnje SDA za najranjivije kategorije društva. Zbog posebnog respekta prema boračko-invalidskoj populaciji, šehidskim porodicama, povratnicima, SDA će u saradnji sa Općinom nastojati pomoći i obezbijediti sredstva za bolji život ovih kategorija građana, naglasila je. Također je govorila o značaju kvalitetnijeg djelovanja Centra za socijalni rad u Banovićima, kojemu će SDA u periodu koji slijedi posvetiti posebnu pažnju. Večerašnji skup ovdje je dokaz jedinstva i snage SDA i ujedno garant da će SDA i ovaj put dobiti vašu maksimalnu podršku. U to sam siguran iz razloga što kadrovi SDA nisu nikada iznevjerili svoje birače i što su sve ove godine vodili politiku održivog ekonomskog razvoja lokalne zajednice, kazao je prilikom obraćanja kandidat MO SDA Pribitkovići za općinskog vijećnika Almir Delić. U ime Izbornog štaba na večerašnjem skupu u Stražbenici obratio se Safer Demirović, aktuelni zastupnik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH pohvalivši odlučnost i govore kandidata za vijećnike. Osim toga, naglasio je da je općina na čelu sa načelnikom Midhatom Husićem prošla period stabilizacije Budžeta i oporavka svih javnih preduzeća, te da je sad očekuje period izgradnje i razvoja u kojoj svaki član SDA ima svoj zadatak i svoju obavezu, kao što su to imali i u protekle dvije godine. Nakon njegovog govora na scenu su izašli svi kandidati, s načelnikom Midhatom Husićem, te svi članovi Izbornog štaba sa predsjednicom OO SDA Banovići Elzinom Pirić.