Vasile Şeicaru - În oraşul cu floare de tei

Chiar dacă noaptea-i nebună Te mai văd pe pământ, pe lună, Visu-mi răsare în glastră Sau la ferestră. Drum îmi mai fac azi prin lume Ş-aud ce spune, Drum îmi mai fac azi în stradă Doar să mă vadă. Doar să mă vadă. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tăi Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tai Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. Astăzi pe banca cea veche De mai stau să te am pereche, Clipa nu vrea să mai moară Doar să mă doară. Nu am vreo ură-n privire Şi-ti dau de ştire, Mai văd un înger de-o clipă Cu o aripă. Doar c-o aripă. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tăi Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tăi Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tai Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. În oraşul cu floare de tei Mai aud şi acum paşii tăi Şi nu vreau la Paris sau Rio Şi nici adio. Muzica: Vasile Șeicaru Versuri: Vasile Șeicaru #seicaru #tei #oras #floare #galati #folk Facebook:   / vasileseicaruoficial   Site web: http://www.seicaru.ro/ Youtube:    / seicaruromania