Sorin și Debora Negrea- Nu pot să trăiesc de nu simt părtășia

1. Nu pot să trăiesc de nu simt părtășia În ea eu găsesc siguranță deplină Prezența Ta-mi dă pe pământ bucuria Și-n ceasul de cumpănă face lumină. R: /:Eu vreau să-Ți simt mâna ce-mi mângâie ființa Și aripa unde-mi găsesc eu scăparea Când de îndoieli mi-e-ncercată credința Și multe necazuri îmi încearcă răbdarea! :/ 2. Mi-e teamă să nu mă lași singur vreodată Căci fără de Tine viața-i osândă Fără mângâierea iubirii de Tată Și fără privirea Ta dulce și blândă. 3. De-aceea umil, vreau să stau lângă Tine În clipe frumoase și-n vremuri de jale Atunci când necazul în viața mea vine Să rabd fără murmur supus voii Tale! 4. Aceasta îmi este a vieții dorință Ascultă-mi din ceruri azi ruga fierbinte Mă leagă de Tine mai mult prin credință Căci vreau legi să-mi fie-ale Tale cuvinte!