PASKENDUOLĖ

Kažkada teko skaityti straipsnį apie tai, kad šiuolaikinis jaunimas (šiuolaikinis = praeito amžiaus 80-tųjų metų) baisiai lengvabūdiškai žiūri į moralines vertybes: viena mokinė, rašydama temą apie A. Vienuolio "Paskenduolę" padarė išvadą, jog šiais laikais tokios tragedijos nebūtų, nes Veronika būtų galėjusi pasidaryti abortą. O mums vis knietėjo pabandyti susukti ne komedijinio žanro filmą, be to tuo metu pradėjome dirbti Kauno radijo gamyklos kino studijoje "Banga", todėl buvo naudinga sukurti kažką "idėjinio" ar "moralinio", taigi taip viską susumavus ir atsirado tragedija "Paskenduolė".