Moldova pe jos la Fetești, r. Edineț - seria 1

Am ales weekendul perfect pentru a vizita una din cele mai memorabile trasee turistice de anul acesta. Da, a fost cald. Da, am fost puțin lipsiți de apă. Da, am obosit. Da, am dormit cam prost. Dar a fost excelent. M-am încărcat cu energie bună și natura mi-a dăruit clipe frumoase. Primul lucru ajuns în satul Fetești urcăm cele mai înalte coline. Cu nostalgie îmi aduc aminte de vremurile lui 2020 când am hoinărit pe aici de unul singur. Au fost vremuri când hiking-ul mă salva de la frustrări. Iar aici avem ca pe palmă cele 3 înalțimi care urmează să le vizităm aflându-ne la Fetești. Ne tot întrebam de ce Mica Elveție? Pentru că nici unul din noi nu a vizitat Elveția. Și nu putem compara, dar la toamnă vom fi puțin mai aproape de ea și mă aprofundez în variații Moldova vs Elveția. ----------------------------------------------------------------------------------------- ☸️ Dacă vrei să afli traseul acestei drumeții poți accesa:   / mdpejos   ☕️Susține conceptul donând o porție de cafea pe https://www.buymeacoffee.com/moldovap... 💸Sau poți să mă susții pe PayPal - [email protected] Folosește #Moldovapejos dacă ai călătorit pe urmele noastre.