Czy warto sklejać łuszczyny rzepaku? || AR #99

Temat stosowania desykantów i sklejaczy to jedna z najgorętszych kwestii przed zbiorem rzepaku. Czy warto sklejać łuszczyny rzepaku? Czy to ma sens? Z jednej bowiem strony mówi się o możliwych korzyściach związanych z ochroną wypracowanego plonu, ale wielu rolników zastanawia się, czy wjazd opryskiwaczem o tej porze roku nie przyniesie jednak więcej szkód niż korzyści. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten problem wypada liczbowo w badaniach naukowych i na tej podstawie ocenić opłacalność zabiegu sklejania. Po obejrzeniu tego materiału dowiecie się: Czy zabieg desykacji czyli zastosowania glifosatu jest konieczny? Kiedy możemy wykonać zabieg desykacji rzepaku? Czy stosowanie glifosatu zbyt wcześnie obniża plon rzepaku? Jak zabezpieczyć roślinę przed pękaniem łuszczyn? Jak pomóc równomiernie dojrzewać łanom rzepaku? Jak regulować rozwój rzepaku? Czy warto sklejać łuszczyny rzepaku? Jak zabezpieczyć się przed stratą w plonie? Jaka faza rozwojowa jest właściwa do zabiegu sklejania łuszczyn? Ile wody należy stosować do zabiegu desykacji? Jeśli chcecie przypomnieć sobie, dlaczego warto sklejać rzepak, obejrzyjcie AR #17, kliknijcie tutaj:    • AR #17 / Dlaczego warto sklejać rzepak?   #rzepak2020 #desykacja #sklejaczełusczyn