Magasan áll a Golgota ormán

Szent Erzsébet (ferences) templom, Szombathely, 2025. 09. 14. 1. Magasan áll a Golgota ormán a szent Kereszt elhagyottan, árván, Csak egy angyal zokog ott magában, elmerülve néma fájdalmában. Ó, ha én is ott lehettem volna, mint a zápor, a könnyem úgy folyna, Minden csepp vért százszor megcsókolnék, s nem mennék el soha többé onnét! 2. Vértől ázott keresztfa ágára, csorog az angyal könnyeinek árja, Szánva néz a töviskoszorúra, melytől elhalt az angyalok Ura. Ó, ha én is ott lehettem volna, mint a zápor, a könnyem úgy folyna, Minden csepp vért százszor megcsókolnék, s nem mennék el soha többé onnét! 3. Uram Jézus légy irgalmas nékünk, ó bocsásd meg tengernyi sok vétkünk, Zárj kegyesen vérző szent sebedbe, s juttass egykor hozzád fel a mennybe. Ó, ha én is ott lehettem volna, mint a zápor, a könnyem úgy folyna, Minden csepp vért százszor megcsókolnék, s nem mennék el soha többé onnét! 4. Szent Szűz kérünk égő fájdalmadra, légy az édes irgalomnak Anyja, Vérző szíved ölelje magához, ki veled lép a szent keresztfához. Ó, ha én is ott lehettem volna, mint a zápor, a könnyem úgy folyna, Minden csepp vért százszor megcsókolnék, s nem mennék el soha többé onnét!