Passagierschiff LIBERTÉ - niemiecki statek pasażerski na Odrze

Spotkaliśmy się w Nowej Soli i w Głogowie. Liberté jest w trakcie rejsu z Berlina do... no właśnie... docelowo miał jechać do Wrocławia, ale... niestety stan wody jest kiepski, więc do Wrocławia pasażerowie dotarli autokarem, dlatego załoga ma przymusowy, kilkudniowy postój w Głogowie. Zaglądnęli dziś do nas na Lagunę i zabrali się z nami w jeden z rejsów, a potem my odwiedziliśmy ich pokład 🙂. Uchylamy więc "rąbek tajemnicy" niemieckiego statku pasażerskiego 😉 📏 Długość: 37,66 m (pierwotnie mierzył 33,52 m, ale w 2004 r. jednostka została przebudowana) 📏 Szerokość: 5,05 m 📏 Zanurzenie: 120 cm Został wybudowany w 1935 r. w Alphen nad Renem, na południe od Amsterdamu jako "MS Androna". Pierwotnie służył jako statek towarowy. Karierę jako statek wycieczkowy rozpoczął w 1986 r. Co ciekawe, Liberté zabiera na swój pokład zaledwie 12 pasażerów, którzy oczywiście mają do swojej dyspozycji komfortowe kabiny. Muzyka: Voyage Muzyk: @iksonmusic