Faust - Secrete din joben / Turnu Eiffel feat. Killa Fonic

Faust - Secrete din Joben / Turnu Eiffel feat. Killa Fonic | Hip Hop Românesc 2026 | Album "Secrete din Joben" Albumul este disponibil pe toate platformele: https://bfan.link/secrete-din-joben ________________ booking / concerte: tel: 0754376372 / mail: [email protected] faustmusic.ro ________________ lyrics: Faust, Killa Fonic instrumental: Faust mix/master: Faust artwork: SivInk vfx: Sonic Film ________________ Bitu' sună oldschool, dar vede frânturi în viitor, Cum unii încă pun osu', alții sug din stratul de ozon, Umflându-și penele s-arate de ce sunt în stare, Doar că nu-s păuni, își umflă penele doar la vulcanizare. Invidia doare, dar e clar, li se citește în privire, Se cred peste, își dau aere, da' nu-i las să respire, Să secrete lângă mine al lor miros de oligrofeni, Se crede vreunu' bun? Bun! Io scot Secrete din joben. Și-n felu' ăsta le-amintesc când se cred tari Că tre' constant să răspundă la apel ca niște secretare, Chiar nu-mi pasă cine și ce secret are, Dar dacă n-au rețeta bună, degeaba mai încep să prepare. Că n-am intrat cu toată forța-n jocu' ăsta să mă joc Sau să mă critici tu ce fac, futu-te-n fală și-n noroc, Că dacă mi se scoală n-o mai bag la loc, Încep să toc în tot și-n top pun instant monopol cu-un monolog. Crezi că m-opresc? Niciodată, Nici nu știu cum s-o fac, ori ajung razna, ori o fac până o scot bazma curată, Mai presus de toate țin coloana dreaptă, Că nu-s o haimana, o-arată toată haina mea care mă-mbracă. ________________ Vântu' mă poartă, nu stau în sfori, Siguranță îi spui, dar nu-i, Tu nu, tu nu te vezi sau nu poți, Te pierzi în reflexia fricilor. ________________ Nu vreau să fac nimic ca nimeni, nici să fiu vreun neică nimeni, O să tac doar când simt că nu a mai rămas nimica-n mine, Pe mimica lor văd frustrări - le pică greu, nu gustă, Că m-am ridicat singur, e cel mai bine așa, plus că... Am văzut industria - are un mod industrial De-a face români s-ofteze ca dup-excursii în Austria, Trăgând la indigo artiști - dar io nu risc să fiu ca restu', D-aia scot 3 albume pe an și ăștia mă chemau la 3 festuri. Dar io tot iu-besc unde sunt și tot ce am ales, Res-pectiv să pun vers pe vers, să te fac să vezi Că SUCCES-u-i relativ, fiindcă faima n-o iubesc, Dar vreau haina s-o am curată în orice moment o probez. Nu murdară pe la mâneci, pătată de compromisuri, Că-i ca și cum mi-aș cere să trăiesc far' să-mi trăiesc visu', Da' îl trăiesc, c-am vizi-uni în somn, în fine, Asta-nseamnă că tre' să mai și dorm, dar clar n-o să dorm pe mine. C-am de dat marfă-n file ce n-o găsești pe la dealeri, Că-s ca Mr White și Jessie - marfa-i făcută de mine, Și ce simt instant iese cristal de când install la driver, Păi nu simți? - că am simț mai ascuțit ca Turnu' Eiffel, hai fa. ________________ Vântu' mă poartă, nu stau în sfori, Siguranță îi spui, dar nu-i, Tu nu, tu nu te vezi sau nu poți, Te pierzi în reflexia fricilor. Forjez săbii în studio, Self made, stofă nouă, Armă am și-n stilou, Cerneală în vena lor. ________________ Poți susține activitatea pe Patreon:   / faustofficial   ________________ Urmărește-ne aici: Faust:   / faust.faustescu   https://open.spotify.com/artist/1bw5C...   / faust     / faust.escu   https://faustofficial.bandcamp.com