Új emlékhelyet avattak Nyíregyházán a doni hősök tiszteletére

A Don-kanyarban 1943 januárjában hősi halált halt, megsebesült, fogságba esett és harcokat túlélt katonáira emlékeztek csütörtök reggel a Dandár utcán, ott, ahol egykor a Magyar Királyi II. Rákóczi Ferenc 12. honvéd gyalogezred laktanyája is működött. Az utókor tisztelettel és kegyelettel hajt fejet a hősök emléke előtt, ezt jelképezi az a tábla is, amelyet a résztvevők közösen lepleztek le, mielőtt elindultak a 15 kilométeres menetre.