Interzicerea Celebrei Emisiuni „Doar o Vorbă să-ți Mai Spun” a lui George Pruteanu.

‪@culturacuvantului‬ Interzicerea Celebrei Emisiuni „Doar o Vorba să-ți Mai Spun” a lui George Pruteanu. Emisiunea a fost realizată și difuzată de regretatul George Pruteanu mai bine de doi ani la mai multe televiziuni din România și inerzisă în mod samavolnic de către factorul politic, în speță de către țărăniști. Difuzarea ei a constituit un record mondial!