Ramana Maharshi - Kim jestem ??? ( Pytania do Mistrza )

#ramanamaharshi #oświecenie #nonduality Zapraszam na :   / obserwatormysliprofil   Pytania te zostały zadane Bhagawanowi Śri Ramanie Maharsziemu około roku 1902 przez niejakiego Śri M. Siwaprakasiama Pillaia, który, po ukończeniu studiów filozoficznych, był w owym czasie pracownikiem Okręgowego Działu Skarbowego w Południowym Arkocie.W 1902 roku, podczas wizyty służbowej w Tiruwannamalai, Śri Pillai udał się do Jaskini Wirupakszy, gdzie spotkał Mistrza. Pragnąc otrzymać przewodnictwo duchowe zwrócił się doń z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące Badania Siebie.W owym czasie Bhagawan zachowywał milczenie - nie z powodu powziętego ślubowania, lecz dlatego, że nie miał inklinacji do mówienia. Udzielał zatem odpowiedzi za pomocą gestów; a gdy te nie były zrozumiane, udzielał ich na piśmie. Śri Siwaprakasiam Pillai zapamiętał i zanotował czternaście pytań i tyleż udzielonych przez Bhagawana odpowiedzi. W 1923 roku po raz pierwszy opublikował swoje zapiski. Do tej publikacji dołączył także parę przez siebie skomponowanych wierszy, w których mówi o tym jak Łaska Bhagawana zadziałała w jego życiu –jak rozwiała jego wątpliwości i jak wybawiła go z kryzysu życiowego.