Helka banda - Öröm a zene - DÖNTŐ - 2021

Ősi női energiák, kegyetlen őszinteség és zenei fúziók jellemzik az újonnan, 2021-ben alakult Helka Bandát. Zenekarunk nagy részét erős lelki kötődés és szakmai tapasztalat fűzi a népzenéhez, ez az autentikus zenei világ keveredik a jazzből, klasszikus zenéből hozott alapokkal, így alkotva egy ínyenc, egyedi hangzásvilágot. Saját dalaink alappillére az önismereti utazás során megszerzett tudás önmagunkról. Dalszövegírás során fontosnak érezzük egyrészt azt, hogy az egyszerű, pucér igazságot közvetítsük az általunk fontosnak ítélt tabutémákban, társadalmi kérdésekben, másrészt pedig, hogy a közérthetőségen túl egy mélyebb síkot is tartalmazzanak a szövegek. Dalainkban így olyan témák kerültek terítékre, mint az izzadás, testünk elfogadása vagy épp az, hogy hagyjon mindenki békén. A zenekar tagjai: Debreczeni-Kis Helga 'Helka' (citera, ének) Barna Anikó (koboz, vokál) Török Bettina (bőgő) A versenyen elhangzott dalok: 1. Testem térkép 2. Hagyjatok 3. Izzad a tenyerem Helka:   / debreczeniki.  . Öröm a zene: https://oromazene.hu/