Hymn Sybiraków - pełna wersja

BAZA INFORMACJI O ZESŁAŃCACH SYBIRU: http://prawicowyinternet.pl/sybiracy/ Słowa: Marian Jonkajtis Muzyka: Czesław Majewski. Z miast kresowych, wschodnich osad i wsi, Z rezydencji, białych dworków i chat Myśmy wciąż do Niepodległej szli Szli z uporem, ponad dwieście lat! Wydłużyli drogę carscy kaci Przez Syberię wiódł najkrótszy szlak I w kajdanach szli Konfederaci Mogiłami znacząc polski trakt... Z Insurekcji Kościuszkowskiej, z powstań dwóch, Szkół, barykad Warszawy i Łodzi, Konradowski unosił się duch I nam w marszu do Polski przewodził. A myśmy szli, i szli - dziesiątkowani Przez tajgę, stepy - plątaniną dróg! Bis A myśmy szli, i szli, i szli - niepokonani! Aż "Cud nad Wisłą" - darował nam Bóg. Z miast kresowych, wschodnich osad i wsi, Szkół, urzędów, i kamienic i chat: Myśmy znów do Niepodległej szli, Jak z zaboru, sprzed dwudziestu lat. Bo od września, od siedemnastego Dłuższą drogą, znów szedł każdy z nas: Przez lód spod bieguna północnego, Przez Łubiankę, przez Katyński Las! Na nieludzkiej ziemi znowu polski trakt Wyznaczały bezimienne krzyże... Nie zatrzymał nas czerwony kat Bo przed nami Polska - coraz bliżej! I myśmy szli, i szli - dziesiątkowani! Choć zdradą pragnął nas podzielić wróg... Bis I przez Ludową przeszliśmy - niepokonani Aż Wolną Polskę - raczył wrócić Bóg!!! Zachęcam do wsparcia działań portalu PrawicowyInternet.pl: Płatność PAYPAL: https://www.paypal.me/PrawicowyInternet Bezpośrednio na konto: Numer konta: 11 1140 2004 0000 3702 6499 5092 Dariusz Matecki Z dopiskiem: Wpłata na pomoc w utrzymaniu serwisu PrawicowyInternet.pl