3. Międzynarodowa Wystawa Realistycznych Makiet Kolejowych - Reda 2025

Ostatni weekend kwietnia w Redzie upłynął pod znakiem pasji, precyzji i kolejowej nostalgii. W dniach 26 i 27 kwietnia 2025 roku w Fabryce Kultury odbyła się 3. Międzynarodowa Wystawa Realistycznych Makiet Kolejowych, która przyciągnęła tłumy miłośników modelarstwa z całej Polski, a nawet i zagranicy. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym – odwiedzający z zaciekawieniem podziwiali misterne konstrukcje i ożywione miniaturowe światy, które tętniły życiem dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu ruchu pociągów i infrastruktury kolejowej. Wystawa zgromadziła aż piętnaście makiet wykonanych przez modelarzy z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Belgii, Włoch, Niderlandów i Luksemburga. Każda z nich opowiadała inną historię, ukazując z wielką dbałością o detale różnorodne krajobrazy i epoki kolejowe. Od makiet rozciągających się na wielu metrach po unikatowe miniatury mieszczące się w walizce – każda ekspozycja była niepowtarzalna i wzbudzała ogromne zainteresowanie. W naszym filmowym reportażu (przygotowanym przez profesjonalny zespół z redakcji Polskiego Radia) pokazujemy Wam (oczywiście w dużym skrócie) wszystkie makiety zaprezentowane w tym roku w Redzie.