Szebényi Dániel - Újratervezés

MÁJUS 28 // Budapest, A38 Hajó SZEBÉNYI DÁNIEL Plays the Music of LGT JEGYEK: https://www.a38.hu/hu/program/szebeny... Spotify: https://open.spotify.com/artist/1CVow... Apple Music:   / szebényi-dani   Tidal: https://tidal.com/artist/14587796 Újratervezés (Szebényi Dániel - Csakmag Vivien, Hegyi György) Mi robban ma fel majd Mi az, ami ismeretlen Vágyaimmal engedetlen Mi térít ma el majd Attól, amit elterveztem Megálmodtam, megszerettem Megint valami más Valami nem várt folytatás CSAK ÚJRATERVEZÉS ÉLET ÚJRAGONDOLÁS ÚGYHOGY SEMMI LELKIZÉS KABÁT ÚJRAGOMBOLÁS Pedig végig tudtam Fizetnem kell nemsokára Csalódás a remény ára Pedig végig hittem Megkapom, ha nagyon várom Vérző orral is megcsinálom Másról beszélek Nem tudok rólad Egyszerűen ez ilyen Ami nincs szeretve, lekókad Megint valami más Valami nem várt folytatás CSAK ÚJRATERVEZÉS ÉLET ÚJRAGONDOLÁS ÚGYHOGY SEMMI LELKIZÉS KABÁT ÚJRAGOMBOLÁS CSAK ÚJRATERVEZÉS -------------------------------------- Facebook:   / danielszebenyi   IG:   / szebenyi.daniel   Az ének és billentyűs hangszerek a Studio108 és a Black Ears Studio falai között kerültek rögzítésre, a gitár és basszusgitár felvételek a Black Ears Studioban, a dobfelvétel pedig a Labour Sound Stúdióban (Fekete Szabolcs) készült. Producer: Gazdag László Mix/Master: Gazdag László Közreműködik: Usztics Péter - gitár Usztics Dániel - basszusgitár Geröly Mátyás - dob Köszönet illeti Baricz Gergőt, Puchner Benedeket és Szabolcsi Bencét, akik ezen a felvételen még nem, de az ezt követő felvételeken már annál inkább hallhatóak lesznek. Köszönet illeti Fekete Szabolcsot, hogy befogadott minket a Labour Sound stúdió falai közé. A videó rendezője Vadas Géza. Vágó: Ürögdi Ábel, Vadas Géza Operatőr: Can Tezyürek, Vadas Géza No meg egy kicsit mi magunk is "operatőrök" voltunk. (Név szerint Pozsogár Tünde, Huff Zsolt, Usztics Dániel, Usztics Péter, Puchner Benedek, Geröly Mátyás és jómagam, Szebényi Dániel.) Még valamikor a tavalyi év folyamán elkezdtünk pár dalt írni Csakmag Vivivel és Hegyi Gyurival. Nem igazán tudtuk, hogy kinek, de őszintén, mindenféle prekoncepció nélkül kigurult pár dolog. Aztán maradt egy pár szöveg, amihez nem készült még zene. Az Újratervezés is egy ilyen dal volt. Már egy jó ideje érezhető volt az, hogy az élet nem folytatódhat abban a mederben tovább, amiben addig folyt és végül októberben ez ki is lett mondva. Minden megváltozott egy pillanat alatt. Csend lett. Aztán szépen, lassan az Usztics testvérekkel pedig elindult valami olyasmi, amire egyáltalán nem számítottam. A zene megint olyan volt, mint régen. Nagyon régen. Ehhez nagyon sokat hozzátett az is, hogy egy gyermekkori barát, Geröly Mátyás is csatlakozott hozzánk. Egyszercsak, már nem tudom miért, de megtaláltam az Újratervezés szövegét egy este. Azonnal telefonáltam Pepének, hogy ezt a dalt fel kell vegyük. Másnap már ott voltam este a stúdióban. Általában egy zongora kísérettel demozom fel a dalokat, most sem történt ez másképp. Viszont furcsamód az egész dal megszületett durván 40 perc alatt. Az éneksáv, ami végül a véglegesen használt "take" lett, az az első nekifutás a szövegnek. Tele zajjal, keresgéléssel. De valahogy mégis ebből a nekifutásból született meg ott azon az éjszakán az igazi Újratervezés. Amikor 2024 decemberének végén összeraktuk a dal alapjait, még gondolni se mertem volna, hogy mennyi minden fog történni az azt követő pár hónapban, mígnem eljutottunk április elejéig. Egy fergetegesen sikerült horvátországi blues fesztivál után megszületett az elhatározás, hogy rögzítsünk pár dalt, és erről az egészről készüljön egy live session videó is. Minderre volt kettő és fél hetünk. Természetesen ez a fellépést, illetve az azt megelőző és követő napokat valahogy, valamilyen formában dokumentáltuk. Ebből is, illetve a fentebb említett live sessionből is láthatóak részletek ebben a videóban. Remélem, hogy ebből a pár percből egy kicsit tudunk adni abból a boldogságból, szeretetből és erőből, ami megadatott számunkra. Engedtessék meg, hogy itt is (és persze mindenhol máshol is) megköszönjem az Elek családnak, hogy megingathatatlan támaszként melletünk álltak, és segítettek talpon maradni a viharok közepén, akkor is, amikor ez lehetetlennek tűnt. Külön köszönetet érdemel Gazdag László, aki vigyázó szemeit mindig rajta tartotta a dolgok állásán, aki megágyazott nekünk, hogy az ötleteinknek, játékunknak hangja is legyen. Usztics Pepe, Usztics Dani és Geröly Matyi. Számomra amit itt hallok, az zenekarnál is zenekarabbul szólal meg. Köszönöm, hogy felhuppanhattam mellétek a platóra. Végül, de nem utolsó sorban köszönet illeti Pozsogár Tündét, aki az összes terhet felkapta magára, végigcipelte, nem fáradt el soha, és vérző orral is végig csinálta. Köszönöm, hogy vagy. Újraterveztünk. Management, koncertszervezés - Pozsogár Tünde +36306670054 [email protected]