Mi-e tare dor de Domnul meu, mi-e tare dor de-acasă

Mi-e tare dor, de Domnul meu Mi-e tare dor, de-acasă, Aș vrea să fiu, cu Tatăl meu În patria cerească. R: Mi-e tare dor, de Domnul meu Să Îl privesc în față, Și pururea, să fiu cu El În slava glorioasă. Să uit de lacrimi și dureri De tot ce-a fost odată, În strălucirea din etern În țara minunată Prietenul adevărat În orice-mprejurare, Este Isus, El Împărat E singura scăpare. La patul meu, când mă aflam În suferință mare, Credeam că mor, nu mai puteam El mi-a dat vindecare. Nu mai e mult și va veni Isus după mireasă, La ceruri sus, ne va răpi Vom sta cu El la masă. Autor: Mirela Ursulescu   Album: Domnezeu e stanca mea, vol. 7