Szeged - (H) - Fogadalmi Templom (Dóm) - Plenum . 2017. 03. 12. 14.00

Csatlakozok az idei szegedi harangszó feltöltőihez. Kicsit megkésve a technika ördöge miatt. Még szerencse, hogy több eszközről történt az esemény rögzítése. Egy kamera a kilátóban, egy fényképező a karomra tekerve, ami a hangot vette volna fel normális esetben. És a telefonom melynek betelt a memóriája a Magyarok Nagyasszonya harang és az Imre harang indulása előtt. Pedig még 3 Gb-nyi helyet mutatott a kártyán. Szerencsére sikeresen kiküszöböltem a problémát, de eléggé sok a hiányzó képrészlet. Remélem tetszeni fog így is mindenkinek. Igyekeztem a legjobbat kihozni belőle. Legalább a tavalyihoz képest a hangminőség kiváló lett. Adatok: Hősök Harangja (Nagyharang) 8500 kg, F°, F. W. Rincker, a budapesti Ecclesia Harangművek mestere öntötte Sinben, Németországban 1927-ben. Szent Imre harang 2669 kg, c', amely a Hősök haranggal egy időben készült F. W. Rincker műhelyében. Magyarok Nagyasszonya harang 1020 kg, f', 1996-ban öntötte Gombos Lajos Őrbottyánban Szent Teréz harang 580 kg, gisz', 2003-ban öntötték Passau-ban. Lélek harang 250 kg, c'', 1921-ben öntötte August Rincker Sinnben, Németországban.