260424 Híradó

-A Városházán köszöntötték a helyi kisgyermeknevelőket -Átfogó tájékoztatót kaptak a város mindennapjairól a nyugdíjasok -Faültetés, borostyánirtás - hivatali dolgozók szépítették a környezetet -A hónap utolsó péntekén ünnepeljük a népviselet napját Reisz Róbertné nyugdíjba vonuló kisgyermeknevelő, Szaladják Mónika konyhai munkatárs és Berényi Dalma kisgyermeknevelő külön elismerésben részesült a Városházán. Az önkormányzat hagyományosan áprilisban köszöntötte a helyi bölcsődék alkalmazottjait, ezzel felhívva a figyelmet az egész évben nyújtott áldozatos és felelősségteljes hivatásra. *# A Honvéd Bajtársi Klubbot követően a Városi Nyugdíjas Klubbnál is látogatást tett Michl József polgármester. Az április végén esedékes közmeghallgatást megelőzően a civil szervezetek találkozási helyszínen kaphattak tájékoztatót a szépkorúak a települést érintő legfontosabb információkról, fejlesztésekről és tervekről. *# Rendszeresen szervez városszépítő és természetvédelmi akciókat a Tatai Közös Önkormányzati Hivatal. A munkatársak ezúttal a tavaly decemberben átadott, befogadó játszótér környezetét szerették volna a Föld Napja alkalmából rendezni, fákat ültettek, szemetet szedtek és a már meglévő faállományt mentesítették a borostyán szorításából. *# 2015. óta ünnepeljük április 24-én a Népviselet napját, ezzel erősítve a magyar identitást. A kultúránk szerepét népszerűsítő kezdeményezés részeként egy élményközpontú esemény várta a Fürdő Utcai Óvoda gyermekeit, akik hazánk tradicionális viseletébe bújva vehettek részt a játékos foglalkozásokon.