Pałac Durra - Bełcz Wielki Urbex |Urban Exploration|
Pałac w Bełczu Wielkim został wybudowany przez Ludwika Durra w 1920 roku. W czasach II wojny światowej obiekt należał do państwa niemieckiego. Po drugiej wojnie światowej obiekt służył oświacie. Na początku mieściła się tu szkoła rolnicza. W latach 70-tych ubiegłego wieku założono tutaj zakład wychowawczy, a następnie ośrodek szkolno-wychowawczy dla dzieci upośledzonych umysłowo. Potem po raz kolejny zmieniono formę jego działalności tym razem na ośrodek wychowawczy dla dzieci z zaburzonym zachowaniem. Ośrodek ten funkcjonował w pałacu do 1997 r. 15 maja 2016 roku w wskutek podpalenia doszczętnie spłonął dach pałacu. W wyprawie towarzyszyła mi Kasia (Pikachu) ;) Zapraszam na mojego Facebooka: / juniqrurbex
