Puskás Peti Arckép

A műsor a Story4Tv-n látható, minden hétfő este tíz órától. Iratkozz fel a csatornámra: https://bit.ly/KadarkaiYouTube kövess Facebookon: https://bit.ly/KadarkaiFB Instán: https://bit.ly/KadarkaiInsta szerkesztő- műsorvezető: Kadarkai Endre Puskás Péter (Budapest, 1984. december 16. –) magyar énekes és színész, Puskás Tivadar színész fia. A gimnázium[1] elvégzése után először a Pázmány Péter Katolikus Egyetem művészettörténet szakára szeretett volna jelentkezni, de meggondolta magát, és egy év kihagyás után a piliscsabai campus angol-magyar szakára nyert felvételt, amit levelezőn végez.[2] Zenei karrierSzerkesztés Puskás Peti 2005-ben jelentkezett a Megasztár 3. szériájába. A döntők 2006 februárjában kezdődtek. A verseny alatt nemcsak a tévé képernyőjén volt látható, hanem a többi döntőbe jutott énekessel együtt 8 alkalommal fellépett a Lovag utcai New Orleans clubban is, és a Megasztár turné során végigjárta az egész országot. Győrben 2006. június 3-án debütált a Lépteid, Peti első saját száma. Ő volt az egyetlen a megasztárosok közül, aki már az első koncerten is saját szerzeménnyel lépett fel. A Felvonulási téren 2006. szeptember 17-én egy jótékonysági koncert keretében lépett fel, ahol készülő lemezéről bemutatott egy nótát, amelynek címe Útfélen. A 2006-os év folyamán folytak az első lemez munkálatai, decemberben megkezdődött a stúdiózás. 2007. február 26-án készült el első albuma aminek a címe A lemez. Az albumot Peti nemcsak énekesként hanem a szövegíróként és a zeneszerzőként is jegyzi. A lemez érdekessége, hogy roma-raggabetétek is felcsendülnek és a Hallgass Magadra pályázat nyertes dala is helyet kap. Saját forgatókönyve alapján február 1-jén leforgatta első videoklipjét a Bébi című számhoz, amely február 15-én debütált a VIVA TV-n. 2007. augusztus 31-én újabb két klipet forgatott. Az egyik a Piramis egyik számának, a Ha volna két életemnek feldolgozása, a másik a Hallgató című szám. Érdekessége, hogy Peti saját stábbal, saját forgatókönyv alapján, saját rendezésben forgatta le mindkét klipjét, amelyeket egy exkluzív mozis klippremier keretében október 14-én az Odeon-Lloyd moziban mutattak be. 2007-es után, 2008-ban is jelölték a VIVA Comet Legjobb férfi előadó kategóriában.[forrás?] 2008 szeptemberében készült el negyedik videoklipje az Állítsuk meg a világot című dalához. A dal szövegét Peti saját maga írta és a dalhoz készült klipet Herz Péter és csapata készítette. A videó jellegét tekintve egy image klip, melyben Petit egy teljesen új szemszögből ismerhetjük meg a korábbi videoklipjeihez képest. A 2009-ben ismét jelölték Viva Comet díjra, a Legjobb férfi előadó és Állítsuk meg a világot c. klipjéért a Legjobb videoklip kategóriában. A szakmai zsűri döntése alapján a legjobb videoklipért Peti vitte el a Comet-gömböt.[forrás?] 2009. június 13-án jelent meg 5. klipje, melyet a Fura Figurák című dalához forgattak. 2009. augusztus 14–15-én részt vett a Freddie Mercury tiszteletére rendezett emlékkoncerten a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon. A koncert az Egy bohém rapszódiája elnevezést kapta, és ő alakította az ifjú Freddie Mercury-t. Slágerlistás dalok: Bébi Ha volna két életem Állítsuk meg a világot Fura figurák Vendég kislemezek: Tiszta fejjel Ha zene szól Színészi karrier FilmográfiaSzerkesztés FilmekSzerkesztés 2007 - 56 csepp vér - Genya 2008 - Casting minden - Vince 2009 - Made in Hungária - Sampon SorozatokSzerkesztés 2006-2009 – Jóban Rosszban – Bánhidi Patrik „Svéd” 2011 – Ben 10: A legnagyobb kihívás – műsorvezető Elismerések és díjakSzerkesztés 2009 – ESTem-díj - Az évad hangja (Kecskemét, Katona József Színház 2008/2009) 2009 – VIVA Comet - Legjobb videoklip (Állítsuk meg a világot) 2014 – BRAVO OTTO díj - BRAVO IDOL forrás: wikipedia x-factor megasztár jóban-rosszban