NU SE DESFIINŢEAZĂ

Căminul de bătrâni din oraşul vâlcean Bălceşti nu se desfiinţează. Este decizia consilierilor locali care au votat împotriva proiectului iniţiat de edilul localităţii de închidere a aşezămîntului. Hotârârea a fost luată în şedinţa consiliului local după aproape 2 ore de certuri şi acuze între consilieri. La Căminul din Bălceşti sunt internaţi în prezent 47 de bătrâni.