Koszary wojskowe "Koźle" - opuszczona jednostka Wehrmachtu

Lipiec 2022, Poszukując informacji na temat opuszczonego fortu znajdującego się na Opolszczyźnie trafiłam na informacje o dawnych koszarach wojskowych “Koźle”. Kompleks został wybudowany w 1935-1936 roku na potrzeby 27 Dywizji Piechoty Wehrmachtu. Wraz z zakończeniem II wojny światowej koszary przejęło Wojsko Polskie, a nasi żołnierze stacjonowali tam aż do 1998 roku. Jeśli jesteście ciekawi co znaleźliśmy na terenie koszar, zapraszam do oglądania. Z historią kompleksu zapoznacie się włączając napisy (00:08 - 03:00) ;)