[#12 VLOG] Branik in grad Rihemberk (srednjeveške zgodbe)

....:: iz BLOG-a ::... .... Parkirala sva na sosednjem parkirišču od same trgovine Mercator in se od tu naprej odpravila peš. Že na samem parkirišču so se začele vrstiti zanimivosti. Tu naju je pričakal kamniti vodnjak, ki je kot spomin in v opomin na požgano vas Branik v času druge svetovne vojne. Kakor v marsikaterem kraju na goriškem tudi tu najdemo spomenike NOB in spomenik Tigrovcem. Branik ima še eno zanimivost, za katero mogoče marsikdo ni vedel. V vasi namreč stoji spomenik našega pesnika in duhovnika Simona Gregorčiča. Priznam do nedavnega tudi sama nisem vedela, zakaj tu stoji njegov spomenik. Vam pa sedaj lahko povem. 😊 Simon Gregorčič je bil namreč leta 1873 premeščen v vas Branik in je tu služboval kot duhovnik. Zanimivo kajne. 😊 .... Se nadaljuje, vabim k branju bloga na https://tomaztinta.com/