"NIECHCIANA KOLĘDA" - wykonanie: Piotr Kuba Kubowicz i "Piwnica pod Baranami"

"NIECHCIANA KOLĘDA" słowa: Jan Kazimierz Siwek muzyka: Piotr Kuba Kubowicz wykonanie: Piotr Kuba Kubowicz i "Piwnica pod Baranami" "Niechciana Kolęda" pielgrzymuje po kraju i po świecie już od 2006 roku. Napisałem ją w opustoszałym kościele na Placu Zbawiciela w Warszawie na dwa tygodnie przed Wigilią. Byłem w kościele sam - no nie całkiem - był jeszcze ten, o którym kolęda opowiada. Stworzyłem ją jako poeta, a nie jako wierny któregokolwiek z wyznań. Poza „Piwnicą pod Baranami” w Krakowie była wykonywana w wielu innych miastach m.in. w Warszawie (dwukrotnie w Sali Kongresowej i w Filharmonii Narodowej). Co roku można ją było usłyszeć w Programie III Polskiego Radia ( w audycji Artura Andrusa). „Niechciana Kolęda” ma już wielu swoich fanów, a jeden ze znanych księży ośmielił się ją nazwać najbardziej ewangeliczną kolędą. I już tak się przyjęło. Jan Kazimierz Siwek