Vlog de calatorie: 3 zile minunate in Londra | Andreea Balaban
Mie, cea mai tare chestie pe la un 10-12 ani mi se păreau autobuzele alea roșii de le vedeam în cărțile de engleză. Adică ce putea să fie mai mișto decât să te plimbi cu alea? N-aveau nici măcar burduf, bașca erau cu etaj! Cine mai văzuse autobuz cu etaj?! Aia zic. Mișto de tot. Nu prea știam mai mult fiindcă nu trecusem mai departe de Brașov (cel mult pâna la Neamț să zic că urcasem, într-o excursie cu clasa), însă ăla era maximum de rafinament și experiență turistică ce aveam. Mă uitam la manualele de engleză mult mai interesată decât la celelalte fiindcă 1) aveau poze (și deci băteam câmpii mult mai ușor imaginându-mi…orice) și 2) erau pline de povești și informații care n-aveau nicio legătură cu ciorba de perișoare de acasă. E adevărat ca interesul a fost accentuat și de acțiunea din Harry Potter (o bună parte petrecută în Londra), dar până la asta, din manualul de engleză aflasem de Charlie și Fabrica de ciocolată. Sau de Big Ben. Sau de cabinele de telefon de-s mizerabile zilele astea (ma întreb dacă așa au fost dintotdeauna sau are legătură cu dispariția telefoanelor publice). Și cu ele am avut momente de “wow“ pe vremea aia, la pachet cu mașinile cu volan pe dreapta, ciocolata Cadbury, fish and chips, ceaiul de la ora 5, autobuzele (desigur), accentul englezit care aflăm eu (cu stupoare!) n-avea nicio treabă cu ăla de pe Cartoon Network și ce alte exotisme mai învățam la școală. În vlogul de azi vă arat autobuzele și cum fu per total în excursia londoneză de săptămâna trecută. Vreo oră și ceva de vlog de călătorie avem. Vizionare plăcută! ❤️ ❤️ Mă găseşti şi aici: Instagram: / andreea.balaban Email: [email protected] Facebook: / thrilloftheheel Pinterest: / andreeabalaban Blog: http://www.andreeabalaban.ro/ 🎥 Cu ce filmez (dacă nu vă merg linkurile când dați click, luați-le cu copy - paste și funcționează): Sony A7R V: https://bit.ly/3xwviYC Canon 5D Mark IV: https://bit.ly/3U5p76V Canon 85 mm f 1.2: https://bit.ly/3vGTFT2 Trepied 1: https://bit.ly/36t8E2m Trepied 2: https://bit.ly/2VqN8Xr Microfon: https://bit.ly/38b1zUl Card Sandisk 128 GB: https://bit.ly/3eIVIYZ ⭐️ Cu ce editez? Final Cut Pro X 💌 Pentru corespondență parfumată, jeleuri și alte bucurii: OP 6, CP 4, București

Londra | Andreea Balaban

Vlog de calatorie in Anglia: 3 zile de Oxford, Cotswolds, Bath si Londra

LONDRA nu e ce PARE: Ce am gasit aici ?!🇬🇧

KONTRA #27 Rymanowski, Bartosiak, Bosak: Co dalej z Ukrainą?

AM RĂMAS FĂRĂ CURENT ÎN TOATĂ STAȚIUNEA 😳⚡ | Ultima zi în Grecia

🇫🇷 Un weekend in Paris (I) - ce-am vazut, ce-am mancat, pe unde ne-am plimbat si ce am cumparat 🇫🇷

Place your brain in the frequency of wealth, prosperity and total abundance - Attraction Law

Vlog de calatorie: Londra | Februarie 2017

Hai-Hui… cu Marina - călătorie în Londra | prima parte (@TVR2)

As famílias mais ricas correm grande perigo | Episódio 19 | Temporada 2 | S.W.A.T. em Português

Dacă am fi avut așa o terasă nu ne-am mai fi mutat | VLOG

Paris | Andreea Balaban

Londra ne-a dat pe spate! 7000 de Lire Pe Luna ca sa Traiesti Bine⏐Barbosu ne arata Londra ⏐

Bob Mortimer sends David Mitchell into MELTDOWN 😭 | Would I Lie To You?

Ce mi-am cumparat din Londra: Primark, Anthropologie, TK Maxx, vintage si sh | Andreea Balaban

Rainy Night | Rushing Home Through the Rain & Staying In All Weekend VLOG

La pas prin Londra/ Ce poti face cu un buget minim

Vlog de calatorie | 4 zile in Edinburgh, Scotia - casa lui Harry Potter 🧙

LONDRA REALĂ FARĂ FILTRE🇬🇧 Cat de PERICULOS este AICI?!😱 (vis sau coșmar)

