Se lupta cu noroiul

Se roagă să nu plouă şi să nu se îmbolnăvească grav! Zece familii din cătunul clujean Huşi se luptă cu noroiul de pe unicul drum de acces către mica aşezare. În zilele cu precipitaţii, ambulanţa nu are nici o şansă să ajungă la bolnavi, iar pentru copii este un chin să se ducă la şcoală.