Hogyan szoktam nyáron ültetni a kertben?🏡

Nyáron is lehet bátran ültetni, igaz kicsit jobban oda kell figyelni, viszont hosszú virágzás, megannyi virágszín, igazi virágpompa vár majd a kertben!🌼 ➡️ A készítményeket megtaláljátok az Élménykertész Shopban: https://www.shop.elmenykertesz.hu/ Szereted a kertészkedős videókat?🥬 Itt még több videót találsz:    • Veteményes🫛🍅🍇   Iratkozz fel az Élménykertész Youtube csatornájára, ne maradj le a , rengeteg kertészkedős tartalommal érkezem minden hónapban!✅ Nyáron kihívás ültetni, de nem lehetetlen, a legnagyobb probléma a növények kis helyre összezsúfolódott gyökérzónája, mely nem tud annyi vizet és tápanyagot felvenni.🪴 Hoztam egy nagy adag olyan lágyszárú évelő dísznövényt, melyek szeretik a napos fekvést, hosszan virágoznak és imádják a méhek, beporzók a virágaikat. Az ültetőgödör aljába szerves trágya kerül egy kis marékkal, ez lehet marha, vagy baromfi szerves trágya, a lényeg, hogy már komposztált legyen, akkor nem égeti meg a növények gyökerét. A szerves trágya mellé kerül be egy marékkal a huminsav tartalmú talajkondicionálóból is. Ez a kettő minden fontos tápanyagot megad a növényeknek, a huminsavban található kelátokhoz ráadásul egyszerűbben tudnak kapcsolódni a tápanyagok, könnyebben tudja felvenni a növény. A beöntözéshez pedig jöhet a Borostyánmax, mely segíteni fog az energia szállításában és intenzív lesz a hajtásképződés. A nyári ültetéseket gyakrabban kell öntözni, de a következő évben már megerősödött, hatalmas növények fogják díszíteni a kertünket!🏡 Keress más platformokon is, még több kertészkedős tartalomért!📲 Az Élménykertész Shopban mindent megtalálsz egy helyen: ➡️ https://shop.elmenykertesz.hu 🌱 #élménykertész #kert #kertészkedés #ültetés #nyár #virág #évelő #zsálya #kasvirág #ernyősverbéna