Rudolf Vilhelm, Ovčara

Rudolf Vilhelm Živeo je u Vukovaru. Njegova žena je radila u bolnici. Sa njom je 17.11.1991. godine otišao u bolnicu, kako bi bili evakuisani iz Vukovara. Naredna tri dana bili su u podrumu bolnice. Dana 20.11.1991. godine, dok mu je žena bila na sastankui, srpski vojnici su njega i ostale koji su se sklonili u bolniicu, autobusima transportovali u kasarnu JNA. Posle molbi lekarki čiji su muževi odvedeni, vojnici su po spisku vratili nekoliko muškaraca, među njima i Rudoalfa, u dvorište bolnice. Svedoči da su pre vraćanja u bolnicu morali da prođu kroz špalir i da su vojnici teško pretukli jednog muškarca. Kada je vraćen u bolnicu major Šljivančanin i još jedan vojnik su ispitivali i dređivali ko će biti vraćen u autobus a ko će se pridružiti grupi žena i dece. Vilhelmu je prvo rečeno da se vrati u autobus, ali je kolega njegove žene dr.Stanojević urgirao kod poznanika, vojnika JNA, pa je Vilhem oslobođen i dozvoljeno mu je da se pridruži ženi. Ubrzo su autobusima prebačeni u KPD Sremska Mitrovica. Razmenjen je pre 14.8.1992. godine. Više o zločinu na Ovčari saznajte na: https://www.glaszrtava.org/ovcara/ Preuzeto sa digitalne platforme REKOM mreže pomirenja „Glas žrtava“, čiji razvoj finansijski podržava EU. Sadržaj ne odražava nužno stavove EU.